07 вересня 2019

Проектуємо проектний менеджмент на особисте життя


Кожен з вас, хто стикався з проектним менеджментом, чув про трикутник (Кошти - Час - Обсяг робіт). Хто ні, пару слів про нього.

Кожна опція з цього трикутника є вимірна і прямо впливає на результат, а саме його якість (забракло коштів, часу на виконання роботи... а можливо просто треба було зменшити обсяг робіт?).

Якщо у вас є 10 000 грн, 48 годин та 10 задач. Але на вирішення цих 10 задач ймовірно вам треба 60 годин. Тобто щось в нас не сходиться. То не обов'язково це може означати що бракує часу. Хоча часто в цих ситуація люди думають про час і починають читати про тайм менеджмент, а згодом про вигорання...
Рішення просте
і знаходиться в площині 3 опцій (збільшити час, збільшити бюджет, зменшити обсяг робіт).

Якщо в нас є 10 000 грн і у вас є 48 годин тоді ви все зробити не встигнете (зробите, але не все що потрібно). Якщо ви ж хочете зробити все на 100% (всі 10 задач), тоді вам треба 10 000 грн і більше ніж 48 годин (зробите все, за більший термін) або 2 дні і більше ніж 10 000 грн (зробите все і вчасно, але за більші кошти, найнявши більше людей).

Як це застосовується в управлінні проектами, зрозуміло. Та як це проектується на особисте життя, планування відпочинку і т.п.?

У вас є ваш час, ваші кошти, та те що ви хочете робити.

Якщо ж проблеми з коштами, тоді треба подумати скільки у вас є часу і що ви собі можете дозволити на той бюджет.

І якщо проблема з часом, подумайте про бюджет та про те що треба зробити за цей час.

Якщо проблем з тим, що ви не знаєте що треба робити, тоді подумайте чого ви хочете. Можливо пора на відпочинок або гірше того... до лікаря (втрата мотивації чи проблеми зі здоров'ям). Та краще, щоб це був відпочинок 😉 😊

Важливо зрозуміти, що кошти які ви маєте, і обсяг вільного часу, достатньо для тих речей які ви хочете робити чи робите. Часто люди не оперують цими даними, беруться за речі на які в них немає часу чи коштів. Інакше кажучи, ви або не встигатимете або вам забракне коштів і ви зафейлитесь (будете не вчасно або лишитесь без коштів), відповідно результа буде не успішним.

Протилежна ситуація, коли у вас достатньо коштів та ви не використаєте по максимуму ситуацію і ви будете надто повільні. Будете зівакою чи зволікатимете. У вас буде "Скучное лицо" і вам "Никто денег не даст". 😊

Плануйте активності правильно, в бізнесі, в особистому житі у відпочинках. Закладайте бюджет на спонтанні покупки, та не робіть спонтанних покупок поза бюджетом або не робіть їх взагалі (але ви тоді не стрибнете з парашутом 😉).

Ставте цілі, розбивайте їх на задачі і плануйте їх виконання (обсяг робіт), закладайте на них бюджет (кошти), обмежуйте в часі ставлячи дедлайни (час). Використовуйте свій життєвий ресурс максимально ефективно, бо це впливає на якість вашого життя. І буде вам щастя! 😉

"Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь..." Т. Г. Шевченко

0 коментарів:

Дописати коментар