Бажання рухатись вперед, щось спробувати, щось змінити на краще
Коли у тебе з’являється бажання щось спробувати - ти розвиваєтеся. Коли ти хочеш змінити щось на краще - ти рухаєшся і рухаєш речі навколо себе. І в першому і в другому випадку це установка на рух. Роби і аналізуєй чи це добре. Знайди те що ти хочеш змінити на краще і змінюй. Рухайся вперед.
Постановка задач і цілі
Постановка цілей, визначення задач та перший зроблений крок, чи не головні елементи в цьому списку. Ти мусиш знати чого ти дійсно прагнеш, і ставити собі за мету досягти цього. Якщо ти хочеш потрапити з пункту А, в пункт Б. Ти чітко маєш знати де ти знаходишся (мати уявлення про пункт А), і мати уявлення про те місце куди ти хочеш потрапити (пункт Б). Знати характеристики, за якими ти можете цей пункт ідентифікувати. І чим більше ти таких характеристик знаєш, тим точніше у тебе поставлені цілі. А інакше, ти легко зможете збитися з дороги і не зможете пояснити куди тобі потрібно. Визначай досяжні цілі, шлях чи спосіб яким ти будеш їх досягати, і як ти будеш перевірити чи цілі досягнуті.
Усвідомлення і прийняття того що будуть складнощі
Потрібно усвідомлювати, що у тебе будуть складнощі на шляху досягнення цілей і тобі доведеться прикласти чималих зусиль, щоб досягнути їх. Іноді складнощі можуть бути наскільки великими, що з’являється бажання зупинитись. В таких випадках, цього робити не варто. Рішення щодо змін чи відміни цілей (закриття проекту) варто приймати в моменти коли немає емоційних сплесків. Це дозволить холоднокровно і аналітично перевірити значущість ваших цілей, а не кидати речі на половині шляху.
Відсутність сумнівів
Якщо вже були поставлені цілі, проаналізовано ризики і було прийняте рішення щось робити, тоді - ні сумнівам. Зроби це, отримайте результат і проаналізуй його.
Страхування на випадок невдачі (план Б)
Подумай про запасний план. Перед стрибком краще мати запасний парашут, а не панікувати і бути повним сумнівів чи варто стрибати, в момент, за кілька секунд до стрибка.
Приклади в навчанні
На мою думку, в навчанні найбільшу користь надають приклади. На прикладах ти можеш швидко вчитись і рухатись далі, застосовуючи ці знання відразу на практиці. Замість того щоб перевіряти кожен раз, доведені факти, вивчаючи велику кількість теорії або історію появи тих чи інших методів та технік. Це може бути не потрібною інформацією, але якщо вона потрібна, ти це відчуєш.
Практика
Застосовуй знання на практиці. Знання які ти не застосовуєш на практиці, не мають великої користі. Ти не книга і не носій інформації. Ти людина з багатьма навичками і можливостями. Ти здатний до руху і до змін, а не просто до зберігання інформації в голові. Це головна твоя цінність і перевага. А здобування знать в хаотичному порядку - не найкращий спосіб. Здобувай нові знання, якщо відчуваєш в них потребу. Краще якщо для цих знань є конкретна ціль, яку ти зможете досягнути. Але знання потрібно здобувати постійно, як і досягати цілі.
Фокус на цілі і впевненість, що тобі цікава дана тема
Фокусуйтесь на поставленій цілі, над якою ти зараз працюєш. Не розпилюйся. Для цього, повинна бути впевненість що ціль над досягненням якої ти працюєш, дійсно для тебе важлива. Інакше буде дуже тяжко сфокусуватись і ти будеш не надто продуктивним.
Вміння оцінити себе і побачити, що ти даєш позитивний результат
Я гадаю що головне вміння оцінювати позитивний результат, а вже потім негативний. Оскільки, коли ти бачиш позитивні зміни, які здійснюєш саме ти, в тебе з’являється бажання і енергія продовжувати. Але якщо ти не бачиш позитивних результатів своєї роботи, тоді варто задати питання, що ти робиш не так і в чому причина. Цей навик варто розвивати в собі постійно. Тому вчіться аналізувати і відчувати власні результати.
Завершення справ до логічного кінця
Важливим моментом, також є вміння завершувати свою роботу. Визначити чи досягнуті цілі і сказати - стоп. Ти повинен чітко розуміти власні цілі. Маєш знати характеристики пункту Б, за якими ти зможете визначити, що ціль досягнута або не досягнута і зробити правильні висновки.
І пам’ятай, результат приносять в першу чергу дії (стрибок), а не підготовка до нього. Від підготовки залежить, чи буде він вдалим. Життя буде іншим, цікавішим, скільки б ти не планували його. Тому - "Just do it!" :-)
"Великі справи потрібно здійснювати, а не обдумувати їх нескінченно." (Гай Юлій Цезар)
0 коментарів:
Дописати коментар